Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.pl
Drużyna harcerska
Opiekun: Anna Klich


Czuwaj!

W dniu 19.01.2015r. na terenie naszej szkoły odbyła się kolejna zbiórka harcerska, w której uczestniczyły przyszłe harcerki z naszej szkoły, a także harcerze z Żabna z drużynową pwd. Justyną Golec. W miłej i wesołej atmosferze dziewczęta poznawały symbole harcerskie takie jak krzyż harcerski. Poznały także legendę związaną z nazwą drużyny „Leliwici” . Przy wspólnym śpiewie i wesołej zabawie upłynął nam czas zbiórki! Z niecierpliwością czekamy na kolejną zbiórkę zorganizowaną w naszej szkole.„Survival In Fantazja”

W dniach 31.01-1.02.2015r. cztery kandydatki na harcerki z naszej szkoły wraz z opiekunką,p. Anną Klich wzięły udział w rajdzie do Piwnicznej na Niemcową, organizowanym przez 31 TDSH „Leliwici”.
Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem 31.01 na dworcu kolejowym w Tarnowie. Pociągiem pojechaliśmy do Piwnicznej Zdrój. Z dworca kolejowego w Piwnicznej ruszyliśmy pieszo 7 kilometrową trasą na Niemcową. W trudnych warunkach, w śniegu po kolana, ale z uśmiechem na twarzach pokonaliśmy tą ciężką trasę i dotarliśmy na miejsce. W chatce pod Niemcową czekały na nas liczne niespodzianki. Na początku musieliśmy rozpalić w piecach, a żeby to zrobić najpierw trzeba było porąbać i przynieść drewno. Następnie musieliśmy przynieść wodę ze strumienia, którą gotowaliśmy do picia. Największą niespodzianka była dla nas mieszcząca się na zewnątrz chatki oddalona o kilka metrów toaleta, nosząca nazwę „fantazja”.
Na uczestników rajdu czekały liczne niespodzianki przygotowane przez druhnę drużynową pwd. Justynę Golec oraz druhnę Kamilę Kijak w postaci zabaw i zajęć programowych. Dla dziewcząt z naszej szkoły: Dagmary Kot, Natalii Staszkowicz, Patrycji Kaleta oraz Kingi Patulskiej, największą niespodzianką było przygotowane dla nich „chustowanie” i złożenie przyrzeczenia. Dziewczęta otrzymały barwy drużyny i stały się prawnymi członkami 31 TDSH „Leliwici”. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe plakietki, które przyszyliśmy do mundurów.

Z żalem opuszczaliśmy 1.02 chatkę pod Niemcową jednak zabraliśmy z niej wiele miłych wspomnień. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy, żeby podziwiać widoki rozciągające się na Pieniny,a nawet na oddalone Tatry.Czuwaj!

W dniach 14-16 listopada 2014r.w naszej szkole odbył się biwak harcerski „Czarne Stopy”. W biwaku wzięło udział 20 osób z naszej szkoły i 29 ze szkół w Żabnie i Ilkowicach. Organizatorami biwaku była 31 TDSH „Leliwici” i 21 TDH „Czarne Stopy”.


W czasie trwania biwaku uczestnicy wzięli udział w ciekawych zajęciach, grach i zabawach zespołowych.Przyszli harcerze z naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się z Prawem Harcerskim, zwyczajami i obrzędami harcerskimi.


Liczne zajęcia integracyjne w grupach , sprawiły że uczestnicy biwaku lepiej poznali się wzajemnie.


Dużym przeżyciem dla każdego uczestnika biwaku był udział w wieczornych kominkach harcerskich. W sobotnim kominku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele komendy hufca w Tarnowie z komendantem p. J. Gaconiem oraz burmistrz Miasta i Gminy Radłów pan Z. Mączka, a także J. Bieś – dyrektor szkoły.


Ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów były musztry, apele i alarmy prowadzone przez doświadczonego oboźnego ćw. Pawła Porębę.


W niedzielę uczestnicy biwaku wzięli udział we mszy św. w Kościele Parafialnym w Woli Radłowskiej. Po biwaku pozostanie nam wiele wspomnień oraz koszulki i plakietki, które otrzymali wszyscy uczestnicy biwaku.

Czuwaj!

Przedstawicielki przyszłych harcerzy z Woli Radłowskiej, wzięły udział w obchodach Dnia Niepodległości 11 listopada w Żabnie. Wraz z opiekunem p. Anną Klich i 31 TDSH „Leliwici”z Żabna uczennice naszej szkoły uczestniczyły w uroczystościach upamiętniających rocznicę Odzyskania Niepodległości. Równocześnie miały one możliwość zaobserwować zwyczaje harcerskie związane z upamiętnianiem świąt patriotycznych i wartą honorową przy pomnikach.

Od początku października w naszym gimnazjum tworzy się drużyna harcerska. Początkowo nasza drużyna funkcjonować będzie przy 31TDSH „Leliwici” w Żabnie prowadzonej przez pwd. Justynę Golec. Przyszli harcerze z naszego gimnazjum uczestniczą w zbiórkach harcerskich w Żabnie, które odbywają się raz w tygodniu w piątek, a także raz w miesiącu zbiórka będzie odbywać się w naszej szkole. Pierwsza zbiórka w naszej szkole odbyła się 20.10.2014r. Uczestniczyło w niej kilkanaście chętnych osób i cztery harcerki z Żabna. Druhna drużynowa przygotowała zbiórkę na temat struktury drużyny, osoby zainteresowane harcerstwem mogły poznać niektóre zwyczaje harcerskie i miło spędzić czas.
Kolejnym ważnym wydarzeniem dla harcerzy z naszej szkoły, będzie organizowany w dniach 14-16.11.2014r. biwak harcerski „Czarne Stopy”. Na terenie naszej szkoły będziemy gościć harcerzy z Żabna i z Ilkowic. Na uczestników biwaku czeka mnóstwo atrakcji! Dla harcerzy z naszej szkoły będzie to pierwsze zetknięcie się z realiami harcerskiego życia.