Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.pl

Czuwaj!

4 września 2015r. nasza drużyna rozpoczęła rok harcerski. Tak jak dotychczas uczestniczymy systematycznie w każdy piątek w zbiórkach harcerskich w Żabnie. W skład naszego zastępu wchodzą: zastępowa Patrycja Kaleta, Justyna Kurtyka, Iwona Nasiadka, Dagmara Kot, Natalia Staszkowicz i Kinga Patulska.
Zbiórki w Żabnie prowadzone są w sposób bardzo ciekawy, harcerze mają możliwość pogłębiania swojej wiedzy na temat prawa harcerskiego, zwyczajów i regulaminów harcerskich. W wyjątkowym klimacie harcówki wszyscy dobrze się bawią i wspólnie śpiewają poznane piosenki harcerskie.

Od października raz w miesiącu, prowadzone będą również zbiórki na terenie naszej szkoły. Pierwsza odbyła się już 27.10.2015r., cieszyła się ona dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży z naszego gimnazjum. Zbiórkę poprowadzili przyboczni naszej drużyny: dh Filip Korus i dh Igor Noga. Młodzież , która przybyła na naszą zbiórkę miała możliwość wziąć udział w musztrze. Mimo początkowych trudności z wykonywaniem komend, stopniowo wszyscy radzili sobie coraz lepiej. W nagrodę za duży wysiłek włożony w musztrę, mogliśmy usiąść wspólnie przy ognisku i upiec sobie na patyku „harcerski chlebek” oraz przy dźwięku gitary zaśpiewać harcerskie piosenki.
W dniu 1 listopada 2015r. druhny Iwona Nasiadka i Justyna Kurtyka zapaliły znicze w Wał – Rudzie na cmentarzu wojskowym z I wojny światowej. Znicze te zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach projekty „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”.

11 listopada 2015r. tak jak w ubiegłym roku, druhny z naszego zastępu uczestniczyły w warcie honorowej w Żabnie pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum w Żabnie. Złożone zostały wieńce kwiatów przez przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, jednostek administracyjnych gminy, służb mundurowych. W imieniu władz powiatu tarnowskiego wiązankę złożył starosta tarnowski: Roman Łucarz. Uroczystość poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie.
20 listopada 2015r. na zbiórce w Żabnie świętowaliśmy urodziny dwóch druhen z naszej szkoły Patrycji Kalety i Natalii Staszkowicz. Na druhny czekała niespodzianka w postaci tortu, życzeń i pamiątkowych kartek z życzeniami od całej drużyny. Dziewczynom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i spełnienia wszystkich harcerskich marzeń.24 listopada 2015r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka, którą poprowadziła nasza druhna drużynowa Justyna Golec oraz przyboczni dh Filip Korus i dh Igor Noga. Młodzież z naszej szkoły tak ja poprzednio wzięła udział w musztrze poprowadzonej przez druha Igora.

W dalszej części naszej zbiórki przeprowadzona została bardzo ciekawa gra, w której wszyscy chętnie uczestniczyli. Miło spędziliśmy czas wspólnie śpiewając i grając w różne gry. Z niecierpliwością czekamy na następną zbiórkę w naszej szkole!
4-6 grudnia 2015r. 4 druhny z naszej szkoły z opiekunką Anną Klich wzięły udział w rajdzie TREPCOK - Harcerski Rajd Szlakami Św. Mikołaja Rytro 2015.


Udział w rajdzie był dla nas wszystkich świetną przygodą. 4 grudnia rano wyjechaliśmy pociągiem z Tarnowa do Młodowa.Na stacji w Młodowie odbyło się rozpoczęcie rajdu i przekazanie zadań poszczególnym patrolom. Zaopatrzeni w kompas wyruszyliśmy wyznaczonym szlakiem w kierunku góry Kordowiec ( Beskid Sądecki).Po długim, męczącym marszu wreszcie dotarliśmy na szczyt. Realizując po drodze wyznaczone zadania.Po męczącym dniu czekała na nas masa atrakcji, wspólna zabawa i śpiew, a na zakończenie dnia uroczysty kominek harcerski.

Drugiego dnia rajdu również przygotowano dla nas liczne atrakcje, w tym grę terenową po najbliższej okolicy. Wędrując i wykonując czekające na nas zadania, szukaliśmy śladów „zająca polarnego”. Zając zabłądził w drodze do Rytra, a od tego czy go znajdziemy zależało czy w tym roku spadnie na Święta Bożego Narodzenia śnieg. Więc sprawa była poważna!W tak niewygodnym „ubraniu” przedstawiciel naszego patrolu dh Igor szukał „polarnych marchewek” dla zaginionego zająca.Ostatecznie zając polarny pojawił się wieczorem na naszym rajdzie, tak więc święta uratowane!!! Będzie śnieg ( tylko czy na pewno u nas?)!

Z rajdu przywieźliśmy masę miłych wspomnień. Dla wszystkich była to wspaniała przygoda i sprawdzian własnych umiejętności( np. teatralnych!), a także wytrwałości. Za rok nie może nas zabraknąć na TREPCOKU!!!.

13 grudnia 2015r. wzięliśmy udział w wyjeździe do Krakowa po Betlejemskie Światło Pokoju.„Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty piąty harcerze i harcerki stali się strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Światło przywiezione przez nasze harcerki zostanie przekazane wszystkim chętnym w sobotę 19 grudnia po zakończeniu spektaklu „Wigilijne oczekiwanie”.

Anna Klich


Harcerstwo w roku szkolnym 2014/2015