Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.pl


Grupa "PSZCZÓŁEK"

Grupa dzieci 3 - 4 letnich liczy 24 przedszkolaków: 10 chłopców oraz 14 dziewczynek.
Nauczycielami zajmującymi się tą grupą są:
- Pani Żaneta Turska,
- Pani Magdalena Wódka.
Grupa "SŁONECZEK"

Grupa "Słoneczek" - grupa "0" liczy 18 dzieci: 7 dziewczynek i 11 chłopców.
Grupę prowadzi Pani Renata Czarna.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!Dzień Dziecka

1 czerwca to święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych, bo jak mówi popularne powiedzenie "Każdy z nas, w głębi jest dzieckiem".

W tym dniu dla najmłodszych milusińskich przygotowano wiele ciekawych zabaw na świeżym powietrzu, konkursy oraz ognisko.
Dzień Mamy i Taty

Dnia 25 maja br. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Mamy i Taty” – naszych najukochańszych osób. Z tej okazji przygotowane zostało przedstawienie, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także pięknie zatańczyły. Na zakończenie wręczyły gościom piękne kwiaty oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu rodziców. Jeszcze raz życzymy Wam, Drodzy Rodzice, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju!

Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”.
I miejsce – Julka Kądzielawa
II miejsce – Paulinka Jurczak oraz Zuzia Woźniak
III miejsce – Emilka Łazarz, Natalka Kot oraz Bartuś Nadolski
Prace wyróżnione : Mateuszek Tokarz, Filipek Nasiadka, Karolinka Duda,
Hubert Mleczko, Lenka Tokarska oraz Adrianka Świerczek

Gratulujemy!
Warsztaty "Morskie opowieści"

Dnia 18 maja odbyły się w naszym przedszkolu już kolejne warsztaty przyrodnicze tym razem „Morskie opowieści”. To naprawdę ciekawe i interesujące spotkanie...
Wiersze Jana Brzechwy

Dnia 5.05.2016r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział III Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim wierszy Jana Brzechwy. W konkursie wzięły udział dwie dziewczynki Julia Kądzielawa oraz Adrianna Świerczek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy!
Konkurs plastycznyDZIEŃ MARCHEWKI

Dnia 20.04 br. obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień marchewki”. W tym dniu ubrani byliśmy w kolorze pomarańczowym. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, w których mogły lepiej poznać warzywo, jego wartości odżywcze. Dzieci oraz mamy uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach. Wykonaliśmy piękne kukiełki marchewkowe, które ozdabiają nasz kącik przyrodniczy. Na koniec czekał na nas pyszny soczek marchewkowy oraz słodki poczęstunek.


Wystawa zwierząt egzotycznych

Dnia 18.04.br wybraliśmy się do Tarnowa na wystawę edukacyjną zwierzą egzotycznych. To było naprawdę ciekawe spotkanie. Mogliśmy się przyjrzeć z bliska różnym gatunkom zwierzą, wziąć na ręce czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wróciliśmy z pięknymi dyplomami. Długo będziemy pamiętać ten dzień.

Zielony ogródek

Dzieci wraz z wychowawcami w ramach realizowanego projektu „Świat wokół nas” założyły w swojej sali zielony ogródek, wykonywały różne doświadczenia z tym związane.

DZIEŃ CYTRYNY

Dnia 23.03.2016 r. urządziliśmy w przedszkolu cytrynowy dzień. W tym dniu dominował kolor żółty, bo żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci przystrojone w żółte barwy dowiedziały się sporo cennych informacji na temat tego zdrowego owocu. Podczas zajęć dzieci mogły poznać po smaku różne owoce, min. cytrynę, Utrudnieniem były zawiązane oczy. Zadaniem rodziców było wypić wyciśnięty sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Konkurencję wygrał odważny tatuś, który został nagrodzony orderem uśmiechu i wielkimi brawami. Nie zabrakło tańców i pląsów z żółtymi balonami. Dzięki zabawom dzieci utrwaliły kolor żółty. Ukoronowaniem dnia były zajęcia plastyczne, zdominowane oczywiście przez kolor żółty! I tak powstały radosne cytryny.
Ciepły żółty kolor sprawił nam wiele radości!!!


POŻEGNANIE ZIMY!!!

W chłodny marcowy poranek wszystkie przedszkolaki tradycyjnie pożegnały zimę. Spacer zakończono symbolicznym spaleniem Marzanny. Przedszkolaki żegnały ją piosenką i gromkimi okrzykami. I chociaż dzieci cieszą się, że nadeszła wiosna, za pewien czas pewnie znowu zatęsknią za śniegiem i zabawami zimowymi.


POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…


21 marca 2016 roku dzieci z naszego przedszkola gościły upragnioną panią wiosnę. Głośnym śpiewem powitały gościa.
Wspólnie omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny, nazywaliśmy rośliny, ptaki, zwierzęta które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Następnie dzieci zaprezentowały piosenki, zabawy wiosenne. Na koniec wykonały pracę plastyczną. Pani wiosna zostawiła w naszym kąciku przyrodniczym kosz pełen kwiatów. Chętne dzieci przyniosły do przedszkola pięknie wykonane Marzanny.


Zdrowe odżywianie

W tym tygodniu tematem naszych zajęć było zdrowe odżywianie. Wszystkie dzieci wykonały piramidę żywności, rozwiązywały zagadki dotyczące tematu, oglądały różne owoce, rozpoznawały je za pomocą smaku, a na zakończenie wykonały pyszną sałatkę owocową.

Wesoły pociąg


Rakieta
Dzień BURAKA


Warsztaty przyrodnicze


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 13.01.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.Wyjazd na siłownię

W zdrowym ciele zdrowy duch, pod takim hasłem dzieci z naszego przedszkola dnia 15 grudnia wybrały się na siłownię do Żabna. Podczas spotkania z trenerem dowiedziały się o wielkim znaczeniu ruchu dla zdrowia - zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych przyborów do ćwiczeń wzmacniających nasze ciało. Uczestniczyły w różnych zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych. Przekonały się, iż aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający wspaniałą zabawę, a także ważny element zdrowego stylu życia.


Pierniczki

„Na jednej gałązce
Piernikowe ludki,
A na innej siedzą
Małe krasnoludki.

Pajacyk, kogucik
maleńkie serduszka,
chrupiące ciasteczka
pachnące jabłuszka.

Wkoło tańczą dzieci,
kolędy śpiewają,
na choince świecidełka
radośnie wieszają.”

Wszystkie przedszkolaki przygotowywały się do Święta Zielonego Świerka i dnia 14 grudnia upiekły pyszne pierniki.
Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami.
Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Mikołąj w Przedszkolu

„Drogi Mikołaju”

Drogi święty Mikołaju
Przybądź do nas, bo już czas.
Wszystkie dzieci Cię kochają
i serduszka biją nam.
Tu w przedszkolu wielu dzieciom
serca biją niby młot.
Nie pozwól nam długo czekać,
bo nadchodzi ciemna noc.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami i zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Spektakl "PINOKIO"

Dnia 04.12.2015r. przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Słoneczek” udały się do Dąbrowy Tarnowskiej do teatru, aby uczestniczyć w spektaklu pt. „Pinokio”. Na zakończenie miłą niespodzianką było spotkanie z Mikołajem.
Zabawy z Wodzirejem

Dnia 02.12.2015r przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Słoneczek” wzięły udział w zabawach muzycznych prowadzonych przez wodzireja, z firmy edukacyjnej „Piano”. Na zakończenie wszystkie dzieci miały okazję wcielić się w postać marynarzy podczas wykonania pamiątkowych zdjęć.
Andrzejki w Przedszkolu!

Dnia 23.11. 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się "Bal Andrzejkowy". Do naszej sali przybyło wielu przebierańców. Razem z grupą Pszczółek i Słoneczek wesoło się bawiliśmy i tańczyliśmy przy muzyce . Nie obyło się także bez wielu konkursów i wróżb. W chwilach przerwy mogliśmy się poczęstować małym „co nie co” oraz ugasić pragnienie pysznymi sokami.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci oraz pięknych i ciekawych strojów.
OGŁOSZENIE

Informujemy, że:
- 23 listopada w Przedszkolu od godz 9.00-11.30 odbędzie się ZABAWA ANDRZEJKOWA . Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy,

- 4 grudnia o godz. 9.30 organizowany jest wyjazd dzieci przedszkolnych do teatru w Dąbrowie Tarnowskiej na spektakl pt. ,,Pinokio'',

- 4 grudnia o godz 13.00 w Przedszkolu odbędzie się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem."Jesienne nutki"

19 listopada troje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI "Jesienne nutki" organizowanym przez Zespół Szkół w Zabawie. W kategorii wiekowej 3-4 lata III miejsce zajęła Lilianna Kijak w piosence "Jesienna orkiestra", w kategorii wiekowej 5-6 lat II miejsce zajął Eryk Pyrczak w piosence "Muchomorek", miejsce I zajęła Agnieszka Czader w piosence "Jesienny pociąg"
Serdecznie gratulujemy!

Dzień "PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

18 listopada w ramach kolorowych dni obchodziliśmy Dzień pieczonego ziemniaka. Na dzieci i rodziców czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Przedszkolaki oraz rodzice twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach, w których głównym bohaterem był ziemniak. Zakończeniem święta była wspólna degustacja pieczonych ziemniaków oraz pysznego deseru przygotowanego przez przedszkolaki.

Dyrekcja oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania dla Straży w Woli Radłowskiej, za użyczenie sali.

Przygotowania do Dnia "PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

17 listopada dzieci z grupy "Słoneczek" i "Pszczółek" razem z nauczycielkami przygotowywały pyszne ziemniaczki oraz słodki deser na dzień otwarty z okazji „Dnia pieczonego ziemniaka”, który odbył się następnego dnia.

Kolorowe dni w PrzedszkoluDzień "Jesiennego Liścia"

Dnia 21 października w Przedszkolu obchodziliśmy „Dzień jesiennego liścia” oraz pasowanie maluszków z grupy Pszczółek na Przedszkolaka. Po uroczystości Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.


Zajęcia z języka angielskiego w Przedszkolu

Za nami pierwszy miesiąc wspólnej nauki języka angielskiego poprzez zabawę i aktywność ruchową. Dzieci poznały świat kolorów, zaś w czasie dzisiejszych zajęć postanowiły zaprzyjaźnić się ze zwierzątkami z gospodarstwa domowego.
Pracowite Pszczółki i wesołe Słoneczka podczas zajęć

Wydarzenia z roku szkolnego 2014/2015
Wydarzenia z roku szkolnego 2013/2014