Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.pl


Grupa "PSZCZÓŁEK"

Grupa dzieci 3 - 4 letnich liczy 23 przedszkolaków: 15 chłopców oraz 8 dziewczynek.
Nauczycielami zajmującymi się tą grupą są:
- Pani Żaneta Turska,
- Pani Magdalena Wódka.
Grupa "SŁONECZEK"

Grupa "Słoneczek" - grupa "0" liczy 23 dzieci: 14 dziewczynek i 9 chłopców.
Grupę prowadzi Pani Renata Czarna.
Konkurs piosenki ekologicznej w Niwce

Dnia 24 kwietnia 2017r. troje dzieci z naszego przedszkola uczestniczyło w konkursie piosenki ekologicznej zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Niwce. Grupę młodszą reprezentowała Roksanka Gajczewska, grupę starszaków Julka Kądzielawa oraz Michałek Fajt.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów.


Konkurs recytatorski „Poezja Ewy Stadtmuller”

Dnia 21 kwietnia 2017r. dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim „Poezja Ewy Stadtmuller” w Niepublicznym Przedszkolu w Pasiece Otfinowskiej. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich. Była to Adrianka Świerczek oraz Bartoszek Cygal. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy!

Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę, oraz udowodnić że poezja jest bliska dzieciom.


Spektakl "CALINECZKA"

Dnia 20 kwietnia 2017r. dzieci z naszego przedszkola udały się do Dąbrowy Tarnowskiej na bajkę pt. „Calineczka”. Spektakl bardzo nam się podobał.


Ratownicy medyczni w przedszkolu

Dnia 4 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.


Wyjazd do kina

Dnia 29 marca 2017r. przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej wzięły udział w wyjeździe do kina Cinema 3D na seans animowany pt,"Zając Max ratuje Wielkanoc".


WIOSNA IDZIE!!!

1 marca 2017r. w przedszkolu pracowite Pszczółki zasiały roślinki dzięki nim w naszym kąciku przyrodniczym od razu zapachniało wiosną .


Teatrzyk "Kot w butach"

Dnia 17 lutego przedszkolaki wzięły udział w kukiełkowym przedstawieniu teatralnym pt „Kot w butach”


Walentynki w Przedszkolu

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2017 roku był dla dzieci prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. W tym dniu nie zabrakło oczywiście zabaw związanych z Walentynkami, sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Każde dziecko otrzymało walentynkę.


Zabawa choinkowa w Przedszkolu

W środę 25 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci były poprzebierane za różne postacie bajkowe. Wśród uczestników balu były Wróżki, Królewny, Motylki, Pszczółki, Czarownice, ale również nie zabrakło też Piratów, Policjantów czy innych barwnych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W przerwie dzieci miały czas na słodki poczęstunek, a także była też okazja do wykonania sobie zdjęcia w karnawałowych przebraniach.


Mikołaj w przedszkolu


Przedszkolna przygoda z językiem angielskim

W „Dzień Eskimosa” dzieci z grupy Słoneczek otrzymały pamiątkowe dyplomy za wzorową realizację działań w ramach projektu „Little Ant’s Adventures”. Wspólne zabawy oraz radosne śpiewanie piosenek pozwoliły na przybliżenie dzieciom kultury i zwyczajów obowiązujących w Wielkiej Brytanii. Przed nami kolejne wyzwania oraz wspólna zabawa z językiem angielskim.


Dzień Eskimosa

Realizując projekt pt. „Wędrówka Przedszkolaka przez kontynenty świata”, dnia 30 listopada 2016 roku odbył się kolejny dzień otwarty pt. „Kraina Eskimosów” Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz życiem ludzi na Dalekiej Północy. Dzieci poznały bliżej postać Eskimosa, jego wygląd, warunki życia, sposób ubierania, żywienia, w tym sposoby zdobywania pożywienia. Wspólnie wcieliliśmy się w postać Eskimosa, wybraliśmy się do krainy wiecznych lodów podczas zabaw ruchowych, konkursu dla rodziców „Łowienie rybek w przerębli”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczną - Eskimosek. Po skończonym spotkaniu na nasze małe eskimoski czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim przybyłym dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych wędrówkach przez kontynenty.

Andrzejki w przedszkolu

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje 23 listopada 2016 r w Przedszkolu dzieci wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

Pamiętając o zbliżającym się Dniu Wszystkich Świętych, 28 października przedszkolaki odwiedziły cmentarz w Woli Radłowskiej. Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci tego dnia zapaliły znicze na cmentarzu, również pomodliły się za zmarłych.
Nagroda Burmistrza dla Przedszkolaków

Dnia 27 października obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Krakowski w ramach projektu "Podróż Przedszkolaka Przez Kontynenty Świata" oraz uroczyste Pasowanie naszych nowych przedszkolaków. W tym dniu dzieci poznały zabytki Krakowa rozwiązywały proste zagadki, wspólnie z rodzicami tańczyły krakowiaka, śpiewały piosenki wspólnie zaprojektowały tradycyjny krakowski strój dla słomianych kukieł. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Jednym z głównych przysmaków były ciastka karolińskie przygotowane dzień wcześniej przez naszych małych podopiecznych.

Nagroda Burmistrza dla Przedszkolaków

26 października dzieci z Przedszkola w Woli Radłowskiej wzięły udział w uroczystej gali utalentowanych uczniów z terenu gminy Radłów, która odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. Podczas spotkania burmistrz Zbigniew Mączka i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapera oraz kierownik gminnej oświaty Konrad Rudziński wręczyli naszym przedszkolakom Nagrodę Burmistrza Radłowa.

Przygoda przedszkolaków z językiem angielskim

Swoje pierwsze kroki skierowała na zwiedzanie Londynu. Swoją podróż dzieci rozpoczęły od lotu samolotem z zaprzyjaźnioną mrówką. W czasie zajęć przedszkolaki poznały wybrane zabytki Londynu, symbole związane z Anglią oraz zwyczaje tam panujące. Radosne zabawy, wesołe wierszyki oraz twórcza działalność dzieci były nieodłącznym elementem spotkań z językiem angielskim w przedszkolu. Realizacja małego projektu związana była z pierwszym zadaniem w ramach projektu „Little Ant’s Adventures”. Przed nami kolejne przygody z sympatyczną mrówką. W grudniu przedszkolaki wyruszą wraz z Little Ant w kosmos. Pomysł wzięcia udziału w przygodach małej mrówki zrodził się na łamach miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Karolina Masło


Jesienne prace przedszkolaków
JESIEŃ

Przyszła jesień piękna jesień,
wiatr przepiękne liście niesie.
Pospadały już żołędzie i kasztany,
świat jest cały malowany.
Słonko jeszcze pięknie świeci,
radują się z tego dzieci.

Karina Malec


Wydarzenia z roku szkolnego 2015/2016
Wydarzenia z roku szkolnego 2014/2015
Wydarzenia z roku szkolnego 2013/2014