Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.pl

Światowy Projekt Edukacyjny „Wszystkie kolory świata”

Koordynatorzy: Koordynatorzy: Andrzej Kosman Weronika Mostowy – Kuźniar


Nasza szkoła po raz trzeci realizowała Światowy Projekt Edukacyjny „Wszystkie Kolory Świata”, który składał się z następujących etapów:
Podróż przez kontynenty

Każdy uczestnik Projektu wybrał sobie kraj, z którego pochodziła jego laleczka. Zebrał również jak najwięcej informacji o geografii danego kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, i kulturze

Przygotowanie laleczek przez uczniów

W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF uczniowie wraz z członkami swoich rodzin przygotowali swoje charytatywne laleczki. Ubrali je i przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrali. W ramach Projektu zostało uszytych 16 charytatywnych laleczek, które były symbolem pomocy, jaką dzieci udzieliły swoim rówieśnikom z Sudanu Południowego

Wystawa laleczek w szkole i kwesta na szczepionki dla dzieci z Sudanu Południowego

*Prezentacja laleczek i kwesta na rzecz dzieci w Sudanie Południowym miały miejsce 5 marca 2015 roku podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników XII edycji Konkursu Poetycko - Plastycznego ,,Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”.
*Ze sprzedaży laleczek, dzięki hojności kupujących, uzyskano kwotę 180 zł, którą przekazano na konto dedykowane przedsięwzięciu. Włączając się w ogólnopolską akcję, darczyńcy przyczynili się do zakupienia 18 szczepionek dla dzieci.