Site Title

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY

W WOLI RADŁOWSKIEJ

Nasz adres

Zespół Szkolno - Przedszkolny, Wola Radłowska, 33-133 Wał - Ruda

tel.14 6782038

mail zspwr@interia.plProgram „Adopcja miłości” MŁODZI ŚWIATU
Opiekun: Andrzej Kosman


Adopcja Miłości to program prowadzony przez Salezjański Wolontariat Misyjny „MŁODZI ŚWIATU” z myślą o dzieciach z najuboższych części świata. Jest to propozycja finansowego wsparcia konkretnej grupy dzieci będących pod opieką salezjańskich misjonarzy oraz ich współpracowników w krajach misyjnych.
Zrealizowany przez nas Program „Adopcja miłości” miał na celu wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w regionach, gdzie dostęp do niej jest utrudniony. Wolontariusze wraz z koordynatorami zwrócili się z apelem do osób prywatnych z terenu naszej Gminy i Miasta Radłów o wsparcie tego przedsięwzięcia. Zebrane fundusze trafiły do Karinde Child Love w Kenii, gdzie istnieje szkółka na poziomie I–III klasy Szkoły Podstawowej. Przekazana przez nasza kwota w wysokości 400 zł umożliwiła edukację jednemu uczniowi w Kenii.
Akcja „Pierwiosnek”
Na rzecz dzieci objętych Programem „Adopcja miłości” Pierwiosnek - to symbol nadziei, odnowy, aspiracji oraz planów na przyszłość. Niech zakwitnie dzieciom, które potrzebują szansy, by stanąć na nogi. Na terenie szkoły wolontariusze zbierali stare, zużyte telefony komórkowe, które przesłali na adres stowarzyszenia SWM Młodzi Światu. Dochód otrzymany ze skupu zebranych telefonów przeznaczony został na wsparcie dzieci z placówek objętych programem „Adopcja miłości”. W ramach programu zebraliśmy 12 sztuk telefonów komórkowych.


NIE WYRZUCAJ ZUŻYTEJ KOMÓRKI!!! PRZEŚLIJ JĄ NAM!!! ZADBASZ TYM SAMYM O DOBRO NASZEJ ZIEMI ORAZ DASZ SZANSĘ ROZWOJU DZIECIOM Z UBOGICH CZĘŚCI ŚWIATA.